top of page
2N7A1248_edited_edited.jpg

Doktor sztuk muzycznych w zakresie dyrygentury chóralnej. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, na kierunku: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalności Dyrygentura Chóralna w klasie dr hab. Aleksandry Grucza-Rogalskiej, prof. AM. 

 

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Finalistka i Laureatka Nagrody Specjalnej Konsul Honorowej Republiki Włoskiej Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej W stronę polifonii we Wrocławiu. Wyróżniona nagrodą dla najlepszego dyrygenta na wielu konkursach i festiwalach chóralnych: II Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym im. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim, VIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, XXI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie, IV Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym Per Musicam Ad Astra, I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej Pater Noster, XII Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie.

Od roku 2014 pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere w Gdańsku. Jest organizatorem licznych warsztatów, a także Konferencji dla Młodych Dyrygentów w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Jest regularnym uczestnikiem Seminarium dla Dyrygentów oraz dwukrotnym dyrygentem-asystentem podczas Sesji Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, działającego w ramach projektu Akademia Chóralna. Jest wielokrotną stypendystką Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku dla najlepszych studentów oraz doktorantów. Beata Śnieg w roku 2016 była nominowana do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury.

Założycielka, dyrygent oraz kierownik artystyczny Chóru Music Everywhere, zdobywcy wielu prestiżowych nagród w konkursach i festiwalach chóralnych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Praktykę dyrygencką rozwijała również prowadząc, współprowadząc oraz asystując w takich zespołach jak: Chór Kameralny Kolektyw Wokalny, Chór Kameralny Duc In Altum, Chór Kameralny Gdańskiej Akademii Seniora oraz Międzywydziałowy Chór Uczelniany Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2014 roku Beata Śnieg jest także nauczycielem oraz organizatorem wielu konkursów i koncertów w Szkole Towarzystwa Edukacyjnego Vizja.

bottom of page